Başkonsol Mesaji

Afganistan İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’nun Web Sitesine Hoş Geldiniz!

Afganistan ve Türkiye, iki ulus ve iki ülke olarak, derin asırlık tarihsel, kültürel ve ekonomik ilişkilere sahiptir ve bu ilişkiler her geçen gün daha da derinleşmektedir.

Afganistan’ın İstanbul’daki Başkonsolosluğu dış politikasının öncelikleri, uluslararası sözleşmeler ve ikili anlaşmalar gereği Afganistan vatandaşlarının Türkiye’deki çıkarlarını etkin bir şekilde temsil etmeye ve vatandaşlarımıza en iyi konsolosluk hizmetleri sunmaya devam etmektedir. İki dost ve kardeş ülke arasındaki ekonomik ve kültürel ilişkileri güçlendirmek ve derinleştirmek için çalışmaktayız.

Türkiye, Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağladığı gibi Afganistan’da Asya’nın kalbidir, bu da iki ülke arasında sayısız ekonomik ve kültürel ilişkiler alanı yaratmaktadır.

Bu Web Sitesini oluşturmamızın amacı başkonsolosluğumuzun faaliyetleri ve hizmetleri hakkında güvenilir bilgiler sağlamak ve genel olarak değerli ziyaretçilerimize Afganistan hakkında güvenilir ve doğru bilgi aktarmaktır. Web Sitesini daha iyi hale getirebilmemiz için sizin değerli önerilerinizi ve yorumlarınızı beklemekteyiz.

Değerli vatandaşlarımıza ve diğer ziyaretçilerimize en iyi kalite ve standart hizmetleri sunmaya taahhüt ediyoruz ve her zaman hizmetinizdeyiz.